بروزترین پایگاه آنالیز فوتبال ایران و جهان و آموزش مربی گری

جدی ترین بازی دوستانه فصل ، آنالیز بازی اتلتیکو – رئال

جدی ترین بازی دوستانه فصل ، آنالیز بازی اتلتیکو – رئال

رئال مادرید کار رو با ۲ هافبک دفاعی در سیستم ۱-۳-۲-۴ شروع کرد.

هر چند که دو هافبک بازیساز زیدان مودریچ و کروس بودند، اما رئال در مقابل ضدحملات حساب شده‌ی اتلتیکو حرفی برای گفتن نداشت.

مثل صحنه‌ی گل اول، مودریچ رو به جلو حرکت می‌کنه تا سائول رو با خودش به عقب بکشونه، اودریوزولا خودش رو در مقابل پرس لمار می‌بینه. پس باید بدن خودش رو بین توپ و لمار قرار بده و رو به عقب حرکت می‌کنه. در همین زمان اتلتیکو ماشه‌ی ضدحمله رو می‌کشه، موراتا مسیر رو به عقب اودریوزولا رو می‌بنده و فلیکس در مرکز زمین حاضر میشه. بعد از دریافت توپ توسط موراتا کاستا با یک حرکت دو گانه خودش رو در فضای پشت مارسلو قرار میده تا گل اول به ثمر برسه.

همین حرکات مشابه در اکثر ضدحملات اتلتیکو دیده میشه. فلیکس در مرکز زمین حرکت میکنه و دو مهاجم اتلتیکو از هم باز میشن تا فضا برای وی باز بشه.

اتلتیکو

در صحنه‌ای از ضدحمله مقصد پاس مدافع اتلتیکو، کاستا نیست بلکه مکامی هست که کاستا باید به اونجا برسه تا ارتباطش با سائول برقرار بشه.

مودریچ هم با لمار درگیر میشه تا مسیر پاس برای کاستا خالی باشه.

فاز ضعیف دفاعی رئال به فاز حمله‌ی اونا بر‌میگشت. مودریچ در صحنه‌هایی بیش از حد جلو رفته بود و موقع ضدحمله کروس خودش رو دو دو راهی می‌دید.

وینیسیوس بدون چک کردن پشت سرش و چرخش سر، قصد دریافت توپ رو داره. سائول در نقطه‌ی کور، وینیسیوس رو پرس می‌کنه. مودریچ حتی با دیدن این وضعیت باز هم حرکت رو به جلو انجام میده و فضای پشت سرش رو برای سائول خالی میکنه.

فاصله‌ی خیلی نزدیک ۳ هافبک رئال به ۴ مهاجم اتلتیکو اجازه‌ی حرکت در منطقه‌ی میانی زمین رو می‌داد.

اما اشتباه بدتر یورش راموس با کروس به سمت یک بازیکن و خالی کردن عمق بود.

اتلتیکو

فلیکس و لمار از فاصله‌ی نزدیک هافبک‌های رئال استفاده می‌کردند و در هر صحنه علیه کروس برتری عددی بوجود می‌اوردند.

حرکات رو به جلوی مودریچ هم به این دلیل بیهوده بود که بدون توجه به حرکت مدافع پشت سرش سعی می‌کرد توپ رو بیش از حد دور کنه و میدان دیدش رو به خط اوت زمین بود. پس باید به کانال کناری حرکت میکرد و تنها گزینه‌اش سانتر بود.

در گل دوم باز هم شاهد ایجاد دوگانگی برای کروس هستیم.

قطعاً کروس به عنوان تک هافبک در تیم زیدان کارایی همیشگی رو نداره.

تماشای آنلاین

دانلود با کیفیت های مختلف

کیفیت ۱۴۴p

کیفیت ۲۴۰p

کیفیت ۳۶۰p


فوتبال آنالیز  footballanalysis.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 10 =