بروزترین پایگاه آنالیز فوتبال ایران و جهان و آموزش مربی گری

چگونه جومونگ لندن سیتیزن ها را مغلوب کرد! آنالیز تاتنهام-منچستر سیتی

چگونه جومونگ لندن سیتیزن ها را مغلوب کرد! آنالیز تاتنهام-منچستر سیتی

در این آنالیز ابتدا به پرس باریک تاتنهام اشاره کرده‌ایم. پرسی مبتنی بر جهت توپ که مرکز زمین را تحت سلطه‌ی تاتنهام قرار می‌داد.
به طور مثال زمانی که سیتی از سمت چپ بازی سازی را آغاز می‌کرد، یارگیری نفر به نفر به اریکسن با دلف رخ می‌داد.
پس برای به هم ریختن این پرس نفر به نفر، دلف در نقش فولبک کاذب ظاهر می‌شد تا اریکسن را هم در ضد حملات خنثی و هم برای گندوغان در سمت چپ فضا ایجاد کند. وینکس که گندوغان را یارگیری نفر به نفر می‌کرد از پست خود خارج و مسیر پاس به آگوئرو ایجاد می‌شد. پس از ۴ دقیقه در پاسخ به این حرکتِ دلف، تاتنهام نحوه ی پرس خودش را به پرس منطقه ای تغییر داد.
برای اجرای سبک مالکانه سیتیِ گواردیولا، سیلوا و گندوغان با قرار گرفتن در یک سمت و بیرون کشیدن وینکس و سیسوکو از پست خود، فضای زیادی در سمت راست ایجاد میکردند. این همان نکته‌ی مشابه بازی‌های پپ و ساری می‌باشد. بازی مالکانه و نه تیکی تاکای معروفِ رسانه‌ها.

با جابجایی سون و اریکسن، بازیکن آسیایی تیم تاتنهام خود را در فضای زیادی می‌دید و به لطف حضور اریکسن در سمت چپ و حضور دله الی در نقش رامدویتر، دلف از او غافل می‌شد. این فضا همان فضایی است که در تک گل این بازی به سون آزادی عمل زیادی داد تا همانند بازی‌های کامپیوتری یک تنه تیم خود را برنده‌ی بازی کند.

 

 

آنالیز تاتنهام-منچستر سیتی

تماشای آنلاین:

دانلود با کیفیت های مختلف:

کیفیت ۱۴۴p
کیفیت ۲۴۰p
کیفیت ۳۶۰p

سایت فوتبال آنالیز

www.footballanalysis.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 6 =