بروزترین پایگاه آنالیز فوتبال ایران و جهان و آموزش مربی گری

لیورپول و گگن پرسی که شکست خورد، آنالیز بارسلونا-لیورپول

لیورپول و گگن پرسی که شکست خورد

قبل از مصدومیت کیتا، میلنر جلوتر از نبی کیتا، پشت خط هافبک بارسلونا جایگیری می‌کرد. ایده‌ی اصلی حرکات میلنر حرکت در نقطه‌ی کور خط هافبک بارسلونا بود. این کار او برای لیورپول چهار ضلعی متشکل ۴ هافبک را بوجود می‌آورد که بر خط هافبک بارسلونا برتری عددی داشت. فضایی که میلنر پشت خط هافبکِ ۲-۴-۴ بارسلونا بدست می‌آورد، به دلیل پرس بالای راکیتیچ یا بوسکتس بود.

بعد از مصدومیت کیتا، هندرسون نقش میلنر را ایفا می‌کرد و کلوپ برای بیشتر کردن فشار بر دروازه‌ی بارسلونا، هندرسون را بین لنگله و آلبا قرار می‌داد تا فضا برای صلاح باز بشود. فضای کافی برای صلاح در نیمه‌ی دوم، مشکل بازیکن این بازیکن را در پاس دادن به هم تیمی‌های خود رفع کرد. در نیمه‌ی اول، وقتی صلاح صاحب توپ می‌شد، هافبک‌های بارسلونا با باز گذاشتن مسیر پاس به میلنر و سایر بازیکنان، صلاح را به پاس دادن ترغیب و سپس همون مسیر پاس را پرس می‌کردند.

لیورپول

چیزی کار لیورپول را یکسره کرد، فرار مسی به فضا‌های کوچکی به نام جیبِ فضا بود، نکته‌ای که در فوتبال آمریکایی هم به بازیکن صاحب توپ فرصت تفکر و پاس دادن را می‌دهد. اکثر این پاس‌ها برای کوتینیو و سوارزی فراهم میشد که از مسی دور تر بودند و مدافعین لیورپول به راحتی بازیخوانی می‌کردند. نکته‌ی بعد در بارسلونا عقب آمدن کوتینیو در هاف‌اسپیس‌ها به جهت باز کردن فضا برای آلبا بود. دلیل حضور مسی در فضاهای پشت خط هافبک، پرس منطقه‌ای ۳-۳-۴ لیورپول بود. لیورپول چه در پرس و چه در گگن‌پرس از فضا محافظت میکرد پس هدف مسی حمله به فضا بود. پس در نیمه‌ی دوم، کلوپ نحوه‌ی پرس خودش رو تغییر داد و فابینیو را جلوتر آورد تا راکیتیچ را خنثی کند.

پس از بیرون رفتن کوتینیو، ویدال و راکیتیچ، نقطه‌ی فشار لیورپول، یعنی هندرسون رو پرس می‌کردند و در کل بارسلونا فضای مرکزی را با وجود سمدو در سمت راست با خیال راحت پرس می‌کرد.

لیورپول لیورپول لیورپول

تماشای آنلاین:

دانلود با کیفیت‌های مختلف:

کیفیت ۱۴۴p

کیفیت ۲۴۰p

کیفیت ۳۶۰p


سایت فوتبال آنالیز  www.footballanalysis.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =