بروزترین پایگاه آنالیز فوتبال ایران و جهان و آموزش مربی گری

پایان نبرد والوا و پلانتاجنت، آنالیز بازی منچستر یونایتد – پی اس جی

آنالیز بازی منچستر یونایتد_پی اس جی

پایان نبرد والوا و پلانتاجنت، آنالیز بازی منچستر یونایتد – پی اس جی

یونایتد تنها یک هدف برای شکست پی‌ اس‌ جی داشت و آن خنثی کردن وراتی بود.از ابتدای بازی پرس سنگین روی خط دفاع پاریسی‌ها واضح بود. رشفودر، لینگارد و مارشیال با پرس شدید خود سعی در کاهش زمان تفکر مدافعین پی اس جی داشتند. هررا و پوگبا نیز وراتی را در کانترپرس تحت فشار قرار می‌دادند. این کار هزینه‌ی سنگینی برای شیاطین سرخ داشت. با پرس وراتی، فضا برای هافبک دفاعی پی اس جی، مارکینیوس، بوجود می‌آید.بر خلاف انتظار این مارکینیوس بود خط هافبک منچستر یونایتد را آزار می‌داد و پل پوگبا نیز نشان داد که چرا مورینیو تا این حد از نظر تاکتیکی با او مخالف بود. پوگبا در فاز دفاعی بارها به مارکینیوس و دراکسلر اجازه داده تا از فضای پشت او نفوذ کنند. کاری که خود مارکینیوس در فاز دفاعی خلافِ آن را انجام داد و به پوگبا اجازه‌ی چرخش را نمی‌داد.
برای دور نگه داشتن توپ از وراتی و دیماریا، منچستر یونایتد باید از سمت چپ خود حمله می‌کرد؛ چرا که در صورت از دست رفتن توپ، ضدحمله از سمت مارکینیوس انجام می‌شد و نه وراتی یا دیماریا.
اصرار منچستر یونایتد برای حمله از جناح چپ تا حدی بود که در صحنه‌هایی از بازی هر سه هافبک یونایتد در یک سمت قرار می‌گرفتند. این کار فضای زیادی را در ضدحملات برای دیماریا فراهم کرد تا با دابل در پاس گل، هواداران منچستر یونایتد را سرخ‌تر از قبل کند.
به نظر می‌رسد در بازی برگشت پاریسی‌ها مشکلی برای صعود نداشته باشند. اما رشفورد می‌تواند آخرین امید سولسشر باشد. چرا که در این بازی گاهی با ایجاد دایلما برای وراتی او را دچاز تزلزل می‌کرد. با این اوصاف سولسشر می‌تواند از تاکتیک پاریسی‌ها علیه خود آن‌ها استفاده کند. یعنی از سمت راست حمله کند، مارکینیوس را با یک هافبک دفاعی خنثی کند و وراتی را به پوگبا بسپارد.

تماشای آنلاین:

دانلود با کیفیت های مختلف:

کیفیت ۱۴۴p
کیفیت ۲۴۰p
کیفیت ۳۶۰p

سایت فوتبال آنالیز www.footballanalysis.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − یازده =